@saal.digital.polska Fotoksiążka

Niedawno miałem przyjemność przetestować fotoksiążkę z firmy Saal-Digital (@saal.digital.polska). Wybrałem opcję z ekoskóry w kolorze tytan z prostym nadrukiem na okładce, 26 stron o standardowej grubości.

20

Temat mógł być tylko jeden. Fotografia krajobrazowa - Tatry, Pieniny, Spisz, Karkonosze, Beskid Wyspowy, Bieszczady… góry w pigułce:)

20a
17

Zacznę moją krótką recenzję, może nieoczekiwanie, bo od minusów. A raczej jednego minusa :) Jest to jedna z droższych opcji wydruku fotoksiązki na naszym rynku (pomijam oczywiście wszelkie „sieciówki”).

20b

I cóż… z subiektywnych wad to było by na tyle. Cała reszta jest naprawdę świetna. Co rzuca się w oczy zaraz po otwarciu albumu to jakość wydruku. Wspaniale oddane kolory (z którymi w niektórych innych labach miałem problem). Moje fotografie charakteryzują silne, kontrastowe odcienie. Uwielbiam mocno nasycone, żywe kolory i często korzystam ze sporej palety barw. Przejścia tonalne… bajka :) Zwłaszcza podczas zdjęć wschodów czy zachodów słońca.

20c
15
12

Kolejną zaletą jest ostrość i zdolność do odzwierciedlenia tekstur. Drukarnia świetnie radzi sobie z oddaniem drobnych mikrokontrastów potęgujących czy tworzących faktury na zdjęciu. Deszczowy las, podświetlone liście drzew, omszałe kamienie czy drobne drzewa ledwo widoczne na horyzoncie. Jeżeli fotografie są dobrze przygotowane do druku wszystko wychodzi świetnie

13
9

Na koniec wspomnę, że warto dołożyć do okładki z ekoskóry. Jest bardzo przyjemna w dotyku i starannie wykonana.

14

W moim fotoalbumie znalazły się 32 zdjęcia, preferowałem duży format fotografii. Moim zdaniem taka forma jest dużo przyjemniejsza w odbiorze. Oko dłużej skupia się na danej fotografii.  Spore wrażenie wywarła na mnie rozkładówka (2 strony) zajmowaną przez 1 zdjęcie będące zimową panoramą Giewontu tuż po zachodzie słońca.  Bezbłędne łączenie stron i spory rozmiar (rozkładówka około 50cmx20cm) w fotoalbumie robi wrażenie :)

11
10
13
8

Oczywiście istnieje możliwość zakupu mojego Tatrzańsko-Pienińskiego albumu jak i poszczególnych fotografii w nim zawartych w formie dużych wydruków (wykonanych z pewnością w @saal.digital.polska).

7
6
5
4
1
2
3

Zapraszam do współpracy!